BIO

Petr Klikoš

Petr Klikoš je náš bývalý profesionální zápasník v řeckořímském stylu. Účastník řady špičkových zápasnických turnajů včetně Mistrovství světa a Evropy. K jeho úspěchům patří především titul Mistra České republiky v řeckořímském zápase a ve volném stylu. V roce 2001 obsadil také druhé místo na mezinárodním mistrovství České republiky v zápase řeckořímském – Grand Prix. Po té přerušil sportovní kariéru na dva roky a odletěl do USA.V roce 2004 se stal členem zápasnického prestižního německého klubu RSV Greiz a jako jednička ve své váhové kategorii výrazně pomohl k postupu týmu do druhé Bundesligy. V roce 2006 bojoval s klubem v play off o postup do první Bundesligy, kde slavil jedno vítězství a v roce 2008 odešel do dalšího skvělého klubu FC Aue.
Jak Petr sám říká: “Byla to ta nejhezčí a nezapomenutelná zápasnická léta se skvělým týmem a neopakovatelnou atmosférou, kterou dokázali věrní fanoušci vytvořit. A právě fanoušci byli pro mě hnací silou, když jsem shazoval na většinu zápasů až 11 kilogramů. Tuto váhu jsem potřeboval držet i půl roku, protože každou sobotu mě čekal jeden zápas. Připravoval jsem se na každý zápas sám v mém rodném městě Plzni. Těžil jsem z nabytých zkušeností ze zahraničních kempů s reprezentací. Za tu dobu jsem poznal, jak funguje tělo a jak ho nejlépe připravit na výkon v extrémních, nedůstojných podmínkách – malinká, vlhká a špinavá tělocvična, mnohokrát bez kvalitního sparingpartnera. Většinou jeden trénink před prací, druhý večer a v sobotu připravená hmotnost….dvě hodiny po vážení mě čekal zápas, pak sednout do auta, návrat v noci z Německa do ČR. Mnohokrát jsem spal jen pár hodin a ráno šel do práce. Tenhle sport vám žádné velké peníze nepřinese, musíte ho milovat, ale dá vám více, než si vůbec dokážete představit. Pocházím z chudé rodiny a všude bylo lépe než doma a nejlépe jsem se cítil v tělocvičně, kde jsem trávil od dětství většinu času. Zápasnickému sportu děkuji, protože mě zachránil od života na ulici. Své myšlení, poznatky a zkušenosti jsem díky všem okolnostem zformoval do určité podoby a rád bych všem svým svěřencům tyhle cenné zkušenosti dále předával.”
Další zápasy absolvoval v týmu Aue po boku výborných reprezentantů z východu. Německé angažmá ukončil v roce 2011 v týmu Auerbach. Většinu doby se zároveň věnoval předávání zkušeností mladým zápasníkům v mateřském oddíle zápasu. Celkem v německých soutěží odzápasil 90 zápasů, z toho dvě třetiny vítězných. Na posledním turnaji ve volném stylu v roce 2014, kterého se účastnil, třikrát zvítězil a stal se Mistrem České republiky mužů.
Petr Klikoš je zakladatelem úspěšné sportovní přípravky 4gym a zakladatelem Zápasnické školy Petra Klikoše, kde působí jako hlavní trenér. Též je spoluautorem projektu “Zpátky do tělocvičny”. Dále se věnuje kondiční přípravě vrcholových sportovců, přípravě hobby sportovců a pohybové průpravě dětí.

 

Sportovní úspěchy v zápase řecko-římském

MISTR ČR – řecko-římský zápas,

· 2. místo na mezinárodním MČR (Grand Prix) 2001

· 16.místo na ME mužů (1997)

· účastník MS mužů (1997)

· 7. místo na PME (2000)

· několikanásobný Mistr ČR – řecko – římský zápas

· člen širšího reprezentačního výběru pro OH 2000

· zahraniční angažmá – Německo (90 zápasů): 2004 – 2011

 

MISTR ČR – VOLNÝ STYL

Trenérské úspěchy:

Během dvou let 2015 – 2017 dovedl jako osobní, kondiční trenér boxera ŠTĚPÁNA HORVÁTHA ke třem titulům Mistra Evropy organizace WBO která je jedna z nejprestižnějších organizací na světě.

V roce 2018 vybojoval se Zápasnickou školou ligu družstev Plz. a Karl. kraje v kategorii – děti, přípravka.

Zakladatel SPORTOVNÍ PŘÍPRAVKY PRO NEJMENŠÍ – 4gym, zakladatel Zápasnické školy Petra Klikoše

V rámci své zápasnické kariéry absolvoval řadu reprezentačních kempů v Rusku, Slovensku, Itálii, Španělsku a dalších destinací

Od roku 2003 předával své trenérské zkušenosti nabyté během své dlouholeté kariéry hlavně zápasníkům.

 

CERTIFIKÁTY

 

  • Certifikát Sportovní příprava dětí na FTVS UK v Praze
  • Certifikát Hry jako tréninkový prostředek ve sport.přípravě dětí na FTVS UK v Praze
  • Certifikát „Diplom děti“ (FACE CZECH ACADEMY)
  • Instruktor kondičního posilování-osobní a kondiční trenér, celoevropská licence (FTVS UK v Praze)
  • Licence trenéra zápasu III. třídy
  • Mindset Coaching – registrovaný kouč v Mindset Academy.

Motto:

 

Cesta přináší štěstí, ne cíl…. “